Czy ouplacement przynosi za sobą pewne korzyści?

Outplacement indywidualny to rozszerzony program wsparcia w szukaniu nowej pracy dla osoby, jaka otrzymała wypowiedzenie w efekcie decyzji pracodawcy. Zaproponowanie możliwości zaczerpnięcia z programu mówi o trosce pracodawcy, natomiast Ci, jacy są w spółce, nabierają większego zaufania.

Dbać o doskonały wizerunek


Spółka zwalniająca pracowników również nie musi na tymże tracić. Niezwykle niejednokrotnie zdarza się, że jest ona oczerniana poprzez byłych członków kadry, natomiast na światło dzienne „wyciągane” są wszystkie kwestie, o jakich lepiej byłoby nie mówić głośno. Zarządzający przedsiębiorstwem muszą się zwłaszcza rzetelnie zabezpieczyć przed taką możliwością, żeby nie stracić pozycji na rynku. Więc technika outplacement’u jest dobrym wyjściem również z ich perspektywy. Działania employer branding’u, więc takie, jakie mają za zadanie dbać o odpowiednie imię spółki, dokładnie łączą się tu z mechanizmem monitorowania zwolnień.

Gdy zatrudniony odchodzi ze spółki bez poczucia smutku, z dobrymi wspomnieniami oraz odpowiednim podejściem do pracodawcy, wizerunek przedsiębiorstwa nie jest wystawiony na uszczerbek. Teraz outplacement jest bardzo popularny wśród pracodawców, a każdy zainteresowany ciekawostkami na jego temat, powinien zajrzeć na stronę internetową https://www.lhhpolska.pl/pl/outplacement-i-restrukturyzacji.

Outplacement w praktyce


System zwolnień monitorowanych, identycznie jak wszelkie działania w organizacji, winien być dobrze zaprojektowany tak, żeby przyniósł zaplanowane efekty. W pierwszej kolejności potrzebne jest skrupulatne rozpoznanie sytuacji. Tenże krok winien obejmować przede wszystkim zapoznanie się z obowiązującymi aktami prawnymi. Jest to zwłaszcza ważne, gdy chcemy wykonać zwolnienia grupowe. W innych wypadkach forma wsparcia zwalnianych pracowników zależy w ogromnej mierze od środków jakim dysponuje przełożony, natomiast również od sytuacji będącej na naszym rynku pracy. Program outplacementu grupowego przeprowadza się w razie likwidacji pełnych działów czy części przedsiębiorstwa. Wykonywany jest poprzez zespół właściwie dopasowanych specjalistów i ekspertów personalnych.

Przyjmuje on postać szkolenia pracowników, więc także proponuje się go we wskazanym czasie zatrudnionym wszystkich szczebli klasyfikacji zawodowej. Dodatkowo przez właściwą pomoc prawną instruuje się zatrudnionych, co należy zrobić, żeby założyć swoją spółkę. Outplacement grupowy różni się od indywidualnego zarówno mniejszym dostosowaniem konsultacji do osobistych potrzeb konsumenta, jak również ograniczeniami czasowymi.