Jak napisać CV w telefonie

W dzisiejszych czasach większość czynności wykonujemy z pomocą nowych technologii. Kiedyś e-maila, pliki tekstowe oraz inne dokumenty tworzyliśmy i otwieraliśmy na komputerze. Gdy pojawiły się tablety zdecydowanie, ułatwiły korzystanie z narzędzi firmowych. Obecnie większość osób zamieniła swój komputer i tablet na telefon, który łączy często wiele funkcji z obu urządzeń.

Zdarza się, że gdy szukamy pracy, dostajemy wiadomość i od razu musimy przesłać CV. Nie mamy możliwości, skorzystania z komputera, a czas leci. Warto przygotować się na każdą sytuację, dlatego w dzisiejszym artykule podpowiemy Wam kilka rozwiązań, które z pewnością pomogą w ekstremalnych sytuacjach.

Jak napisać CV w telefonie?

Po pierwsze: przygotuj się

Jeżeli poszukujesz nowej pracy i czytasz wiele ofert, przygotuj odpowiednie informacje o sobie takie jak:

– historia pracy,
– wykształcenie,
– zainteresowania,
– mocne strony.

To tylko nieliczne z danych, które musisz wypisać w CV.

Po drugie: sposób edycji

Określ, w jaki sposób chcesz napisać CV w telefonie. Możesz skorzystać z aplikacji, które są bezpłatne i ogólnie dostępne albo napisać treść za pomocą Worda, którego posiada większość telefonów.

Istnieje jeszcze jedna możliwość. Mianowicie, jeżeli posiadasz swoje konto w różnych serwisach z ofertami pracy, większość z nich pozwala na pobranie gotowego CV na telefonie. Dzięki temu w szybki i sprawny sposób prześlesz niezębne informacje.

Po trzecie: aplikacje

Istnieje szereg różnych aplikacji, które pozwolą stworzyć CV oraz wiele edytorów online, za pomocą których napiszemy CV na telefonie. Do najpopularniejszych z nich należą między innymi poniższe propozycje.

APLIKACJE DO PISANIA CV

  • Curriculum Vitae,
  • CV Editor (Resume),
  • Łatwo CV Producent Zawodowiec, Wznawianie Maker,
  • CV Maker Pro / Twórca wznowienia,
  • VisualCV Resume Builder,
  • CV Builder.

Większość z tych aplikacji jest bezpłatna, więc nie powinniśmy mieć żadnego problemu, aby coś dla siebie wybrać. Warto również rozważyć Microsoft Word, ponieważ posiada gotowe szablony, z których śmiało możemy skorzystać.

Po trzecie: czwarte.

Zadbaj o to, aby Twoje Curriculum Vitae (CV) posiadało elementy zaskoczenia. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest kreatywność. Postaraj się zachęcić rekrutera do tego, aby je przeczytał. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na ocenę Twoich zdolności.

Wiele firm oczekuje również listów polecających wraz z CV, dlatego warto przygotować się na taką ewentualność. Jeżeli nie lubimy pisać treści na telefonie, możemy przygotować je odpowiednio wcześniej na komputerze i przesłać na przykład na naszego e-maila. O wiele łatwiej będzie przerzucić przygotowaną treść na konkretny szablon.

Istnieje wiele aplikacji umożliwiających stworzenie CV w telefonie, jednak warto dostosować je do naszych potrzeb. Można pobrać szablon tematyczny, aby spersonalizować go do naszego potencjalnego miejsca pracy.

Możemy również pobrać gotowe szablony na telefon z internetu, co również będzie dobrym pomysłem, gdy musimy szybko przesłać CV.