Jak powinno wyglądać CV dentysty?

rzygotowanie odpowiedniego CV wydaje się być prostą sprawą, jednak wciąż wielu osobom sprawia niemałe problemy. Lekarze, w tym także dentyści, często nie wiedzą, co tak naprawdę liczy się dla potencjalnego pracodawcy i jakie informacje powinno zawierać CV stomatologa, by wyróżniało się na tle podań innych kandydatów.

Pierwszą sprawą w każdym CV są oczywiście dane kontaktowe. Imię, nazwisko, specjalizacja, a także numer telefonu i adres e-mail powinny być poprawne i przede wszystkim aktualne. Ważną kwestią jest też odpowiedni adres poczty elektronicznej. Lepiej unikać tu wszelkiego typu zdrobnień czy zabawnych lub frywolnych nicków – te nadają się do prywatnych korespondencji, natomiast e-mail zawarty w CV powinien być oficjalny i brzmieć profesjonalnie (może składać się po prostu z imienia i nazwiska). Jeżeli załączone zostaje również zdjęcie, musi ono mieć neutralny charakter – wszelkie prywatne fotografie z imprez czy wakacji są niedopuszczalne.

Z punktu widzenia przyszłego pracodawcy najważniejszym elementem CV dentysty jest oczywiście rubryka dotycząca edukacji i doświadczenia zawodowego. Jeśli chodzi o przebytą naukę, najlepiej pominąć etap szkoły podstawowej czy gimnazjalnej i zawrzeć informacje, rozpoczynając od liceum lub technikum. Przyszły szef i tak zwróci uwagę jedynie na ukończoną uczelnię wyższą – liczy się więc dla niego kierunek lekarsko-dentystyczny i rodzaj specjalności, ewentualnie studia podyplomowe i szkolenia czy kursy w tej dziedzinie. Jeżeli chodzi o doświadczenie zawodowe, należy umieścić wszystkie miejsca pracy, ale także staże, praktyki, działalność wolontariacką. Ważne, by CV stomatologa zawierało tylko te informacje, które w jakikolwiek sposób dotyczą tego zawodu. Zbieranie truskawek czy roznoszenie ulotek w latach młodości należy pominąć.

Ważną dla wielu pracodawców kategorią w CV są umiejętności lub tzw. informacje dodatkowe. Warto wpisać tu więc wszystkie rzeczy, które będą mieć znaczenie w pracy na tym stanowisku. W CV dentysty można więc umieścić np. stopień znajomości języków obcych lub 3-4 pozytywne cechy charakteru, które są szczególnie ważne w tym fachu. Nie ma jednak sensu wypisywać zbyt dużej ilości informacji. CV ma przedstawiać konkrety i być maksymalnie przejrzyste. Pracodawcy nie lubią przebijać się przez gąszcz zbędnych wiadomości w celu znalezienia tej, która ich interesuje.

Przygotowanie CV dentysty nie powinno zająć zbyt wiele czasu. Z reguły to kwestia kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu minut. Warto poświęcić więc tych kilka chwil na stworzenie profesjonalnego, poprawnego dokumentu. Można skorzystać z pomocy, jaką daje internet – w sieci znaleźć można bowiem niejeden wzór CV stomatologa, co znacznie ułatwi napisanie go. Całość musi być wykonana czytelnie i estetycznie – dokument stworzony byle jak, z błędami, może zostać odebrany jako brak szacunku, a także świadczyć o ogólnym niedbalstwie i niechlujności. Warto pamiętać, że wszystkie informacje, które zostały zawarte w CV muszą być w 100% prawdziwe – lepiej więc nie naginać rzeczywistości, bo wszelkie kłamstwa i tak szybko wyjdą na jaw, psując szacunek i renomę w branży.