Outsourcing pracowniczy ‒ usługi spawalnicze

Outsourcing usług, w tym także usług spawalniczych, staje się coraz bardziej popularny. Takie rozwiązanie umożliwia redukcję kosztów, które wygenerowałaby między innymi rekrutacja, a także daje możliwość korzystania z zasobów, którymi firma nie dysponuje. Czym dokładnie jest outsourcing pracowniczy i jakie zalety ma wspomniane rozwiązanie? Zachęcamy do lektury!

Outsourcing pracowniczy ‒ co to?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym  jest outsourcing pracowniczy, nazywany także leasingiem pracowniczym. Wspomnianą usługę określić możemy jako wypożyczanie pracowników. Dany specjalista, na przykład spawacz, fizycznie wykonuje swoją pracę w różnych przedsiębiorstwach, jednak jego pracodawcą jest  odrębny podmiot. Mówiąc obrazowo, firma X zatrudnia zespół pracowników ‒ fachowcy oddelegowywani się do pracy w różnych przedsiębiorstwach, jednak przez cały czas formalnym pracodawcą każdego z nich jest wyłącznie firma X.

Outsourcing pracowniczy ‒ zalety

Jakie zalety ma outsourcing pracowniczy? Tutaj wymienić możemy takie plusy jak:

  • możliwość korzystania z zasobów, którymi firma nie dysponuje
  • brak konieczności organizowania procesu rekrutacji, a co za tym idzie, oszczędność czasu i redukcja kosztów
  • decydując się na współpracę z zaufaną firmą outsourcingową, zyskujemy pewność, że wszelkie prace wykonane będą z największą starannością i spełnią wszelkie standardy jakości
  • możliwość realizacji projektów, które wymagają przeprowadzenia prac, które nie wchodzą w zakres usług danego przedsiębiorstwa.

BJB Services

BJB Services to firma podwykonawcza świadcząca usługi na zasadach outsourcingu pracowniczego. BJB Services rekrutuje i podstawia we wskazane przez zleceniodawcę miejsce brygady specjalizujące się w takich pracach, jak: 

  • spawanie konstrukcji stalowych
  • spawanie stali czarnej, nierdzewnej, duplex, superduplex, kotłowej i aluminium
  • budowa kadłubów statków
  • prefabrykacja, montaż i spawanie systemów rurociągów przemysłowych (na statkach i w fabrykach przemysłowych),
  • montaż i spawanie konstrukcji, w tym fabryk przemysłowych

BJB Services rekrutuje pracowników z Bangladeszu i Indii, a w najbliższym czasie planuje rozszerzyć rekrutację na Filipiny i Wietnam. Po finalizacji wszelkich czynności dotyczących rekrutacji, weryfikacji kandydatów, legalizacji pobytu w Polsce i załatwieniu innych formalności, pracownicy są zatrudniani w BJB Services, a następnie oddelegowywani do pracy we wskazane przez klientów firmy miejsce.

Podsumowanie 

Outsourcing usług, na przykład usług spawalniczych, to nic innego, jak leasing, wynajem pracowników innym przedsiębiorstwom. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, umożliwia redukcję kosztów i sprawia, że firma może realizować projekty, które wykraczają poza jej podstawowe usługi. Jedną z polecanych firm zajmujących się outsorsingiem usług spawalniczych jest BJB Services.