Wybierać, przebierać. Bogaty wybór grzejników każdego rodzaju.

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego kaloryfera nie stanowi dużego wyzwania. Nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach grzejnik powinien być nie tylko solidny, ale również wytrzymały i stylowy. Design ogrywa bardzo ważną rolę! Na specjalną uwagę zasługują modele ozdobne, które chętnie montowane są w widocznych miejscach. Stanowią one niebanalną dekorację wnętrza. Idealnie pasują do aranżacji w stylu industrialnym oraz loft, ale nie tylko. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej dobrze jest zwrócić uwagę na jakość wykonania. Konstrukcje wykonywane są z rozmaitych materiałów m.in. żeliwa, stali, aluminium, miedzi.

Pierwszy kaloryfer – kiedy został wynaleziony?

Systemy grzewcze znane są od czasów starożytności. Wiadomym jest, że ludzkość podejmowała rozmaite próby ogrzewania budynków i ochrony przed niesprzyjającymi warunkami otoczenia. Pierwszy kaloryfer, który opierał swoje działanie na sprzężonej parze wodnej, powstał 1855 roku w Rosji. Wspomniana technologia jest wykorzystywana do dnia dzisiejszego. Cechuje się ona optymalną wydajnością oraz niską awaryjnością. Początkowo kaloryfery produkowano głównie z żeliwa. Wyróżniały się one wysoką wagą, a także sporymi wymiarami. Nie prezentowały się zbyt efektownie, więc wiele osób dążyło do tego, aby ukryć konstrukcję w zakamarku pomieszczenia.

Czym wyróżniają się współczesne grzejniki?

W dzisiejszych czasach powszechnie spotykane są grzejniki dekoracyjne łazienkowe oraz modele pokojowe w oryginalnych kształtach. Znacząco różnią się one od pierwowzorów. Do produkcji zaczęto stosować lżejsze, a jednocześnie plastyczniejsze materiały. Dzięki temu artykuły grzejne posiadają niebanalne formy m.in. drabinek, serpentyn, kwadratów. Stanowią one połączenie żywotności, niezawodności oraz wysokiej odporności na uszkodzenia. Na specjalną uwagę zasługują także grzejniki kanałowe, które doskonale sprawdzają się w przestronnych domach oraz mieszkaniach. Wybór jest ogromny, więc znalezienie odpowiedniego wariantu nie będzie stanowić problemu.

Jakie kolory kaloryferów są dostępne?

Jeszcze kilkanaście lat temu w sprzedaży znajdowały się głównie grzejniki białe, szare, grafitowe. Obecnie paleta barw jest niezwykle rozbudowana! Bez większego wysiłku można znaleźć model czerwony, złoty, czy też srebrny. Na pierwszy rzut oka nie przypominają one standardowych kaloryferów. Ekskluzywny design idzie w parzę z funkcjonalnością. Nie trzeba więc obawiać się obniżonej wydajności lub niewystarczającej mocy. Osoby, które nie mają pojęcia, jaki wariant wybrać, powinny skorzystać z pomocy doświadczonej obsługi.

Gdzie kupić grzejniki w uczciwych cenach?

Chcesz zakupić ozdobne grzejniki łazienkowe Katowice? A może potrzebujesz niesztampowych kaloryferów pokojowych? Warto rozważyć nie tylko wizytę w sklepie stacjonarnym, ale również online. Marka AG Grzejniki Design posiada w swojej ofercie kilkaset interesujących modeli, które pochodzą od renomowanych producentów. Są one dostępne w niewygórowanych cenach – warto wspomnieć także o licznych rabatach i promocjach, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.