Wzór CV a nasza osobowość

Zdarza się, że po przerobieniu głównych punktów selekcji, osobie rekrutującej wciąż pozostaje kilka CV do wyboru – i tutaj często głównym czynnikiem okazuje się być… sympatia do kandydata, na którą w dużej mierze wpływa wzór CV!

Jak można kogoś polubić, patrząc jedynie na kartkę papieru? Cóż, to nie do końca tak działa. Selekcja na tym etapie stanowi w dużej mierze proces nieuświadomiony, na który odpowiedni wzór CV może mieć decyzujący wpływ. Jaki więc wybrać?

Jeżeli jesteś osobą ciepłą, użyj cieplejszych kolorów. Jeżeli twoją główną zaletą jest twarde stąpanie po ziemi, zwróć się raczej w stronę koloru szarego lub stalowego. Odpowiedni wzór Curriculum Vitae stanowi także pewien rodzaj szczerości – co na rozmowie kwalifikacyjnej może okazać się kluczową kwestią!

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kolory – znajdź swój ulubiony kolor i dowiedz się, jaką informację podświadomie przekazuje on potencjalnemu pracodawcy:

 • Jeśli Twój ulubiony kolor to czerwony, jesteś zorientowany/a na spełnianie swoich potrzeb, zarówno fizycznych, jak psychicznych. Chcesz doświadczać życia wszystkimi zmysłami! To dobry kolor dla tych, którzy ubiegają się o pracę wymagającą pasji, np. recenzenta kulinarnego.
 • Jeśli Twoim ulubionym kolorem jest pomarańczowy, masz ogromną potrzebę przebywania z ludźmi. W dużej mierze oczekujesz akceptacji, a najlepiej działasz w grupie. Uwielbiasz także społeczne wyzwania. Jeżeli więc ubiegasz się o pracę nauczyciela, rozważ wzór CV, w którym użyto tego koloru.
 • Kolor żółty oznacza, że ​​masz głęboką potrzebę uporządkowanej kolejności w swoim codziennym życiu oraz potrzebę wyrażania swojej indywidualności w logiczny sposób. Ubiegasz się o pracę księgowego? Już wiesz, jaki wzór CV będzie dla Ciebie odpowiedni.
 • Jeśli zielony to Twój ulubiony kolor, masz głęboką potrzebę przynależności. Chcesz kochać i być kochanym, czuć się bezpiecznie i pewnie. Aplikując na stanowisko w placówkach pomocy społecznej, za pośrednictwem tego koloru podprogowo informujesz potencjalnego pracodawcę, że będziesz odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu.
 • Miłośnicy niebieskiego pragną odsiągnąć wewnętrzny spokój i prawdę, żyć w świecie swoich ideałów i przekonań, bez konieczności zmiany ich punktu widzenia w celu zaspokojenia innych. To kolor wolnych duchów – aplikując na stanowisko kierowcy wyrażasz w ten sposób gotowość do życia w drodze.
 • Kolor fioletowy oznacza, że masz głęboką potrzebę emocjonalnego bezpieczeństwa i stworzenia porządku i doskonałości we wszystkich dziedzinach życia, w tym w swoim życiu duchowym. To idealny kolor dla kandydatów ubiegających się o pracę w dziedzinie ezoteryki.
 • Jeśli Twój ulubiony kolor to różowy, jesteś nonkonformistą, który widzi życie z innego niż wszyscy punktu widzenia. Uwaga! Nadużywanie koloru różowego może się niestety kojarzyć z infantylnością, bądź więc ostrożny i wybierz wzór Curriculum Vitae, który nie przesadza z obecnością tego koloru.
 • Kolor brązowy sugeruje silną potrzebę bezpieczeństwa i współistnienia z rodziną i przyjaciółmi. Jest to idealny kolor na wzór CV osoby ubiegającej się o pracę projektanta wnętrz!
 • Miłośnicy czarnego mają potrzebę władzy i kontroli w celu ochrony własnej niepewności emocjonalnej. Nie jest to raczej odpowiedni kolor do umieszczania w CV w nadmiernej ilości.
 • Jeśli Twoim ulubionym kolorem jest biały, pragniesz przede wszystkim prostoty, niezależności i samodzielności. Idealnie sprawdzisz się jako freelancer.
 • Kolor szary jest kolorem osób konserwatywnych i niezawodnych, które w każdej sytuacji zachowują spokój. Praca, która wymaga spokoju i żelaznych nerwów będzie dla Ciebie idealna.
 • Srebrny jest ulubionym kolorem osób bazujących na swojej intuicji, wnikliwych i posiadających zdolności kierownicze. Ubiegając się o stanowisko managera, nie zapomnij wybrać odpowiedni wzór CV!
 • Kolor złoty to kolor charyzmatycznych indywidualistów. To kolor nie tylko aktorów, ale także rzeczników prasowych czy osób z branży PR.

To oczywiście wszystko przybliżenia – sam wzór Curriculum Vitae zawierający odpowiedni kolor nie zapewni Ci pracy. Warto jednak wziąc pod uwagę te informacje – gdy brak już konkretnych wskazówek odnoście przydatności kandydata, podświadomość rekrutera bierze górę i często pomaga nam w walce o odpowiednie stanowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.