Dobrze płatne zawody

Dzisiaj z pracą jest różnie, nie każdy trafia akurat na swój wymarzony etat, pracować jednak trzeba. Dobrze płatna praca nie zawsze pozostaje w sferze marzeń. Czasami wystarczy się rozejrzeć dookoła siebie i zauważyć, że można znaleźć tę odpowiednią posadę, jednak najczęściej dobrze płatna posada wymaga posiadania wielu wysokich kwalifikacji.

RANKING NAJLEPIEJ PŁATNYCH ZAWODÓW:

 1. KONTROLER FINANSOWY – osoba na tym stanowisku pilnuje finansów firmy. Doradza na temat obniżania kosztów, pomaga rozwijać firmę, robi wiele zestawień i raportów.
  Do zatrudnienia na tym stanowisku potrzebne jest wyższe wykształcenie ekonomiczne i kilkuletnia praktyka w różnych instytucjach finansowych.
 2. KEY ACCOUNT MANAGER – jest to pracownik odpowiedzialny za kontaktowanie się z największymi i najbardziej liczącymi się klientami danej firmy. Osoba będąca na tym stanowisku powinna umieć doskonale porozumieć się z klientem, dbać o niego i proponować mu specjalne oferty.
  Zatrudnienie się na takim stanowisku wymaga posiadania wyższego wykształcenia i najlepiej ekonomicznego. Ważne też jest posiadanie doświadczenia w sprzedaży i w marketingu.
 3. HR BUSINESS PARTNER – to nikt inny jak osoba pomagająca menadżerom we współpracy z kadrą pracowniczą. Ten businessowy partner ma za zadanie dokładnie opracować strategię pracy i doskonale ją wdrożyć w życie danej firmy.
 4. PROJECT MANAGER – to specjalista odpowiedzialny za planowanie, realizację i efekt końcowy danego projektu. Stanowisko pełni bardzo ważną rolę w budownictwie, architekturze czy w firmach finansowych.
  Praca na takim stanowisku też wymaga wyższego wykształcenia i dużego doświadczenia.
 5. RADCA PRAWNY – człowiek z wyższym wykształceniem prawniczym. Jednak pełni on bardzo ważną rolę w firmie bowiem udziela pomocy prawnej i reprezentuje swoich klientów w sądach. Radca prawny to osoba zatrudniona na etat lub posiadająca swoją kancelarię prawną.
 6. PROGRAMISTA – wśród programistów, czyli osób piszących programy można znaleźć bardzo wysoko płatne zawody, takie jak architekt oprogramowania, Senior Java Developer czy Senior Software Engineer.
  W tej branży bardziej liczą się umiejętności i zdolności niż wyższe wykształcenie.
 7. ANALITYK FINANSOWY – to osoba, która tworzy różnego rodzaju plany finansowe, przygotowuje budżet czy robi wieloletnie plany przedsiębiorstwa i pilnie strzeże ich realizacji. W tym przypadku potrzebne jest wyższe wykształcenie i to najlepiej ekonomiczne.
 8. INŻYNIER DO SPRAW JAKOŚCI – to osoba, która nadzoruje jakość wszystkich produktów produkowanych w danej firmie. Pełnienie tego zawodu wymaga wyższego wykształcenia ale pracodawcy pomagają w zrozumieniu technologii produkcji. Odpowiednią wiedzę możemy zdobyć tutaj uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Jednak trzeba mieć pojęcie o rysunku technicznym.

Z powyższego rankingu wynika, że jedne z najbardziej opłacalnych zawodów to zawody do wykonywania których potrzebne jest wyższe wykształcenie i to najczęściej ekonomiczne.