CV sprzedawcy / kasjera

Przykładowe CV sprzedawcy

Przykładowe CV sprzedawcy

Chciałbyś pracować w zawodzie sprzedawcy w sklepie? Myślisz nad tym, w jaki sposób opracować profesjonalne CV? W tym artykule doradzimy Ci, jak stworzyć perfekcyjne CV sprzedawcy-kasjera, dzięki któremu zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie w tym zawodzie. Dzięki wzorom i podpowiedziom,  jakie znajdziesz w tym tekście, udowodnisz w swoim Curriculum Vitae, że jesteś stworzony do pracy w zawodzie sprzedawcy i na pewno szybko znajdziesz pracę. Porady możesz wykorzystać w szczególności, jeśli poszukujesz zatrudnienia na stanowksu sprzedawcy lub kasjera w sklepie spożywczym, odzieżowym lub w markecie wielobranżowym

Jak każde Curriculum Vitae, CV sprzedawcy musi mieć odpowiednią formę. Nie martw się, jeśli jej ni znasz. Zamiast opracowywać CV od podstaw, możesz skorzystać z Naszej bazy, w której znajdziesz profesjonalne wzory CV i szablony życiorysów przeznaczone do uniwersalnego użytku. Wystarczy, że uzupełnisz takie gotowe CV  informacjami związanymi z Twoim doświadczeniem, wykształceniem i umiejętnościami, a już będziesz gotowy do aplikowania o wymarzoną pracę sprzedawcy!

Przykładowe obowiązki i osiągnięcia

W zawodzie sprzedawcy-kasjera głównym i najważniejszym obowiązkiem jest profesjonalna obsługa klienta. Wiąże się jednak ona z wykonywaniem wielu czynności takich jak:

 • dbanie o pozytywny wizerunek firmy/marki/produktów
 • prezentowanie firmy/marki/produktów/usług klientom
 • obsługiwanie kasy fiskalnej
 • kontrola czystości i dbanie o porządek w miejscu pracy
 • wykładanie towaru i visual merchandising/prezentowanie ofert

Jeśli jesteś sprzedawcą z dużym doświadczeniem, prawdopodobnie wypełniałeś w poprzednich pracach również obowiązki takie jak:

 • prowadzenie szkoleń dla nowych pracowników
 • koordynacja pracy zespołu
 • ustalanie grafików prac

Jeśli znasz już wymagane obowiązki powinieneś opracować listę „jakimi osiągnięciami mogę pochwalić się jako sprzedawca lub kasjer?” To w gruncie rzeczy zależy od tego, jakiego rodzaju sprzedawcą jesteś. Jeśli aplikujesz do pracy kasjera, możesz na przykład wspomnieć o tym, że samodzielnie obsłużyłeś tysiąc klientów w noc sylwestrową. Jeżeli zaś ubiegasz się o pracę w sprzedaży na konkretnym dziale sklepowym, podaj przykład w jaki sposób udało Ci się usprawnić pracę swoją i zespołu lub zmienić strategię sprzedażową czy lokalizację produktów. Jako sprzedawca możesz również podać średnią swoich wyników sprzedażowych z poprzedniej pracy (oczywiście jeśli dowodzi ona Twojej skuteczności). Wygrałeś jakiś konkurs, zdobyłeś tytuł „Sprzedawcy miesiąca”? Nie zapomnij o tym wspomnieć w rubryce osiągnięcia w Twoim CV!

Przykładowe umiejętności i kwalifikacje sprzedawcy, kasjera

Uzupełniając informacje w rubryce umiejętności w CV sprzedawcy zwróć szczególną uwagę na te, które czynią Cię idealnym kandydatem do pracy na tym stanowisku. Najpowszechniej wymieniane w sekcji umiejętności w CV sprzedawcy są:

 • wysoka kultura osobista
 • dbałość o higienę i bezpieczeństwo pracy/znajomość przepisów BHP
 • otwartość na potrzeby klienta
 • komunikatywność
 • odporność na stres
 • umiejętność pracy pod presją czasu
 • umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych

Ważne są jednak także umiejętności, które czynią Cię dobrym sprzedawcą w branży, w której chcesz pracować. Dlatego w umiejętnościach w CV sprzedawcy w sklepie wspomnij o znajomości produktów, usług i rynku, w którego obszarze będziesz zajmował się sprzedażą np. znajomość alkoholi i specyfiki handlu wyrobami koncesyjnymi. Nie pomiń także umiejętności sprzedaży sugestywnej, szczególnie jeśli masz dar przekonywania klientów do zakupów czy zmiany ich pierwotnych decyzji.

W sekcji dotyczącej kwalifikacji w CV sprzedawcy najlepiej wpisz ukończone przez siebie kursy, szkolenia, warsztaty i studia związane ze sprzedażą i obsługą klienta wraz z odpowiednią datą oraz jednostką organizacyjną, na przykład:

 • dyplom ukończenia kursu „Obsługa kasy fiskalnej” 2010 Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie
 • dyplom ukończenia kursu „Współczesne standardy obsługi klienta” 2014 Trade Coaching
 • certyfikat udziału w warsztatach „BHP 2016” Carrefour Polska

Dodatkowe kwalifikacje, niebezpośrednio związane z pracą na stanowisku sprzedaży również mogą okazać się znaczące. Są nimi między innymi kwalifikacje takie jak:

 • dyplom ukończenia kursu „Operator wózków widłowych”2011, Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie
 • prawo jazdy kat. B
 • First Certificate in English

Przykładowe zainteresowania

W tej sekcji masz szansę pokazać się od strony bardziej prywatnej. Dzięki zawartości rubryki zainteresowania w CV możesz zaciekawić rekrutera i wyróżnić spośród innych kandydatów do pracy sprzedawcy. Porady dotyczące uzupełniania sekcji zainteresowania znajdziesz w Naszym artykule „Zainteresowania w CV” –link-.

BONUS – Podsumowanie zawodowe

Zredagowanie krótkiego i zwięzłego podsumowania zawodowego w CV jest dobrym pomysłem, dzięki któremu możesz skonsolidować informacje o Twoim doświadczeniu i kwalifikacjach oraz udowodnić, że jesteś świetnym kandydatem na stanowisko sprzedawcy w wymarzonej firmie. Spróbuj napisać coś  według wzoru:

Jestem kasjerką z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy na stanowisku sprzedawcy w najbardziej obleganych sieciach handlowych w Polsce. Cechuje mnie imponujące tempo pracy, wysoka kultura osobista oraz komunikatywność, która ułatwia mi kontakty z klientami. Poszukuję zatrudnienia w firmie, w której moje umiejętności i doświadczenie zostaną odpowiednio docenione.

Stwórz swoje CV sprzedawcy

Jeśli szukasz pracy sprzedawcy, nie obędziesz się bez profesjonalnego CV. Zaoszczędź czas i nerwy i skorzystaj z Naszej bazy szablonów CV. Wybierz prosty do uzupełnienia profesjonalny wzór CV do pracy w sklepie i ciesz się idealnym Curriculum Vitae, gotowym do wysyłki wraz z Twoją aplikacją o pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *