CV kierowcy

Przykładowe CV kierowcy

Przykładowe CV kierowcy

Jeśli szukasz pracy jako kierowca i chcesz napisać skuteczne CV to doskonale trafiłeś. Właśnie tutaj pomogę Ci stworzyć dobre CV kierowcy zawodowego (samochodu dostawczego i nie tylko), które podkreśli twoje wszystkie mocne strony i pomoże ci zdobyć pracę.

Niejednokrotnie zdarza się, że wszyscy kierowcy wpisują do swojego CV te same oklepane stwierdzenia i dziwą się później, że nie dostali pracy. Pamiętaj jeśli będziesz pisać to co wszyscy będzie Ci trudniej wyróżnić się z tłumu i zaimponować pracodawcy.

Jeśli tworzysz swoje CV i naprawdę zależy ci na zdobyciu pracy to wybierz profesjonalny wzór CV. Dzięki temu twój życiorys nabierze kompletnie nowego i świeżego wyglądu, a ty będziesz mógł skutecznie wyróżnić się z tłumu.

Obowiązki i osiągnięcia w CV Kierowcy

Zacznijmy od obowiązków, które powinny znaleźć się w CV Kierowcy. Uwaga – każdy wie, że kierowałeś pojazdem na stanowisku kierowcy. Dlatego pomyśl które z twoich czynności będą stanowić wartość dodaną dla twojego przyszłego pracodawcy.

Warto zatem zastanowić się troszkę nad niektórymi, może nieco bardziej szczegółowymi czynnościami, które mogą okazać się bardzo wartościowe dla twojego przyszłego pracodawcy. Niekiedy możesz znaleźć ukryte podpowiedzi w samym ogłoszeniu o pracę – bardzo często są tam ukryte czynności, które twój przyszły pracodawca uznał za istotne i tym samym warto o nich wspomnieć w CV na stanowisko Kierowcy.

Poniżej przedstawię kilka obowiązków, które warto rozważyć podczas tworzenia życiorysu kierowcy:

 • Utrzymywałem czystość pojazdów
 • Umiem jeździć obronnie – przez 10 lat nie miałem żadnego wypadku i uniknąłem 5 poważnych kolizji
 • Codziennie kontrolowałem sprawność samochodów
 • Skrupulatnie rozliczałem czas jazdy
 • Kontrolowałem stan przewozowy

Pamiętaj, żeby każdy z obowiązków wpisać w pierwszej osobie liczby pojedynczej – to trik który używają profesjonaliści aby bardziej spersonalizować swoje CV.

Obowiązki w CV Kierowcy Autobusu

Ogólnie rzecz ujmując zasady wprowadzania swoich obowiązków pozostają te same co w przypadku każdego innego kierowcy.

Jedyną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę jest fakt, że jako kierowca autobusu będziesz pracował z ludźmi. Dlatego też warto dodać kilka obowiązków związanych z pracą z ludźmi. Takie jak na przykład kontrola biletów, radzenie sobie z agresywnymi klientami, pomoc osobą na wózkach czy matką z dziećmi itp.

Umiejętności w CV Kierowcy

Jest na pewno wiele umiejętności i doświadczeń, które są istotne dla pracy na stanowisku kierowcy. Najlepiej jednak jest zacząć od samego ogłoszenia o pracę i zobaczyć czego oczekuje od ciebie twój przyszły pracodawca.

Jeśli nie znajdziesz żadnych „ukrytych” wymaganych umiejętności w tym ogłoszeniu o pracę warto jest spróbować przejrzeć kilka innych – może inni pracodawcy pozostawili kilka podpowiedzi (są ogromne szanse, że twój nowy pracodawca będzie oczekiwał tego samego).

No dobrze – poniżej przedstawiam kilka najskuteczniejszych umiejętności na stanowisko kierowcy lub kierowcy autobusu:

 • Skuteczne planowanie podróży i czasu pracy na trasach długodystansowych
 • Skrupulatne dokumentowanie czasu pracy
 • Doskonała znajomość mechaniki pojazdów dostawczych
 • Umiejętność oszczędnej jazdy w terenach górzystych
 • Umiejętność pracy w systemie zmianowym
 • Dobre kontakty z ludźmi
 • Doskonała orientacja na drogach europejskich

Wykształcenie w CV Kierowcy

W CV Kierowcy nie trzeba przesadnie opisywać swojego wykształcenia. Jest to jeden z zawodów w którym pracodawcy kładą największy nacisk na doświadczenie. W zupełności wystarczy gdy wpiszesz ostatnią skończoną szkołę bądź najbardziej aktualne szkolenie czy kurs powiązany z tym zawodem.

Oczywiście należy dokładnie napisać o posiadanych kategoriach prawa jazdy.

Dobrym pomysłem jest także wpisanie wszelkich posiadanych uprawnień i zaświadczeń (tych które mogą okazać się przydatne do pracy w danej firmie na stanowisku kierowcy). Mogą to być orzeczenia lekarskie, psychologiczne, zaświadczenie o niekaralności i inne.

BONUS: Podsumowanie Zawodowe Kierowcy

Na początku swojego CV, kierowca powinien zamieścić kilka zdań swojego podsumowania zawodowego. Dzięki temu będziesz mógł podsumować swoją karierę i doświadczenie i już na wstępnie nawiązać dobry kontakt z osobą rekrutującą.

Dobre podsumowanie zawodowe pomoże ci wyróżnić się z tłumu na tle innych kandydatów. Jest to kolejny sekret, który stosują agencje piszące CV za pieniądze.

Pisząc podsumowanie zawodowe – powinieneś napisać:

 • Kim jesteś i jakie jest twoje doświadczenie zawodowe. Warto dodać coś szczególnego
 • Napisać o istotnym osiągnięciu czy doświadczeniu w zawodzie. Może być to szczególna firma, pozycja czy inne niestandardowe doświadczenie
 • Napisać co pragniesz osiągnąć z nowym pracodawcą

Dla przykładu podsumowanie zawodowe w cv kierowcy może wyglądać następująco:

Jestem doświadczonym kierowcom z 5 letnim stażem pracy. Mam bardzo bogate doświadczenie w transporcie międzynarodowym na trasach Hiszpańskich i Francuskich. Szczycę się bezwypadkową jazdą. Szukam pracy w międzynarodowej firmie transportującej samochody osobowe.

Na koniec – pobierz CV kierowcy

Pobierz swoją kopię CV Kierowcy i stwórz swoje indywidualne CV w kilka minut! Dostępne są CV w formacie .DOC oraz .PDF

Jeśli szukasz innych szablonów CV – odwiedź dział Przykładowe CV na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *